A Review Of Суспільство
A Review Of Суспільство
Blog Article
Суспільні відносини об’єктивно обумовлені, пов’язують людини з соціальною групою. Рівень взаємодії між людьми в групі формує міжособистісні відносини. Емоційне ставлення людини до самої себе формує внутрішньоособистісні відносини.
Люди створили суспільство, щоб, серед іншого, разом виробляти товари та надавати послуги.
Через бурю і кригу: український криголам Ноосфера вирушив до Антарктиди
переслідують у житті різні цілі тощо. Світовий досвід свідчить, що запобігти самознищенню неоднорідного
а)безпосередній – спостереження за розвитком явищ під впливом спеціально створених для того умов;
Розміри аграрних суспільств набагато більші, ніж садівничих: вони сягають кількох мільйонів людей. Певна частина населення може не працювати на землі, а натомість, виконувати інші виробничі ролі, які потребують значної кваліфікації, як наприклад, коваль чи перукар. Але така кваліфікована праця має достатній попит за великої концентрації людей.
Поняття суспільства найчастіше трактується як динамічна відкрита система, що має складну організацію, безперервно розвивається. Коротко перерахуємо її основні ознаки.
За типом замовника та видом оплати: держбюджетне, госпдоговірне, на загальних засадах.
суспільства може Суспільство тільки державна організація. Держава виникає як соціальний інститут, покликаний
Прогностична функція, тобто видавання соціальних прогнозів.
Індустріалізація базується на застосуванні наукових знань до технології виробництва, що дало можливість застосувати нові джерела енергії, а також перекласти на машини.
Теоретико-пізнавальна. Полягає у тому, що соціологія накопичує та систематизує знання, прагне скласти якомога повнішу картину соціальних відносин та процесів у сучасному суспільстві.
Американські соціологи Г. Ленскі та Дж. Ленскі, розрізняючи суспільства за головним способом здобуття засобів до існування, виокремлюють:
Масова свідомість – це зріз громадської свідомості, в рамках якого у представників різних груп можуть виникати аналогічні думки, судження, що відображають їхнє ставлення до проблем і фактів дійсності. Характерні риси масової свідомості полягають у джерелах і характері формування.